Logo Funduszy Europejskich, Rzeczypospolitej Polskiej, Unii Europejskiej

Temat projektu
Zaprojektowanie strony internetowej (portalu) wspomagającego segregację i utylizację odpadów z gospodarstw domowych dla np. gminy

Alicja Wszołkowska - studentka chemii
Kamil Szaniawski - student informatyki

Krótki opis projektu
Strona internetowa wspomagająca i zbierająca informacje w jedym miejscu na temat segregacji odpadami. Pozwala na dodawanie do bazy kodów odpadów wraz z ich opisami oraz wyszukiwanie ich po kodzie albo frazie w nim zawartej.

Wykorzystane technologie
Strona internetowa została napisana w HTML z wykorzystaniem PHP. Dane zapisywane są w bazie danych MySQL.

Temat projektu
Zaprojektowanie i wykonanie internetowej porównywarki dostępnych w handlu artykułów chemii gospodarczej (np. środków czystości) pod względem składu, skuteczności, szkodliwości dla środowiska, ceny itp.

Olga Grochowska - studentka chemii
Szymon Bednarczyk - student informatyki

Krótki opis projektu
Porównywarka produktów chemicznych to aplikacja pozwalająca na: rejestrację oraz logowanie użytkownika, dodawanie produktu chemicznego do bazy danych, przeglądanie bazy produktów chemicznych, dostęp do szczegółowych danych dotyczących produktu (nazwa, producent, ocena efektywności oraz szkodliwości, skład, cena), wyszukiwanie w bazie danych, porównywanie artykułów (kryteria: producenta, efektywności, szkodliwości, ceny).

Wykorzystane technologie
Aplikacja została wykonana w oparciu o model klient-serwer. Klient to aplikacja wykonana z użyciem technologii: React, Redux oraz Bootstrap. Serwer to API wykonane z użyciem technologii Node.js oraz Sequelize. Dane zostały umieszczone w bazie danych MySQL.

Temat projektu
Zaprojektowanie i wykonanie aplikacji na smartfona umożliwiającej skanowanie etykiet kosmetyków i wskazywanie składników potencjalnie niebezpiecznych

Anna Ciok - studentka chemii
Jarosław Kamiński - student informatyki

Krótki opis projektu
Aplikacja X-ray Cosmetics to mobilny skaner kodów kreskowych dla osób, które cenią świadome zakupy. Została stworzona po to, by pomóc w wyborze kosmetyków.
Aplikacja umożliwia zeskanowanie kodu kreskowego, jeśli produkt znajduje się w bazie to wyświetlane są substancje niebezpieczne w kosmetyku.

Wykorzystane technologie
Aplikacja na system Android została napisana w języku JAVA, wykorzystano Barcode Scanner API. Dane zapisane są w bazie danych MySQL. Komunikacja pomiędzy bazą danych a aplikacją odbywa się za pomocą API napisanego w języku PHP.

Temat projektu
Zaprojektowanie strony internetowej dla analityka finansowego.

Reczek Konrad - student matematyki
Kieczka Karolina - student informatyki

Krótki opis projektu
Strona internetowa dedykowana jest dla analityków finansowych. Ma ona pomóc w podjęciu decyzji dotyczącej inwestowania w waluty EUR oraz USD.
Umożliwia ona sprawdzenie trendu i analizę kupna oraz sprzedaży waluty na podstawie wykresów opartych na trzech średnich: prostej średniej kroczącej, ważonej średniej kroczącej i wykładniczej średniej kroczącej.

Wykorzystane technologie
Strona internetowa została napisana w HTML z wykorzystaniem biblioteki AnyChart do generowania wykresów oraz Bootstrap do stworzenia wyglądu strony.
Dane dotyczące kursów walut pobierane są za pomocą API udostępnionego przez Narodowy Bank Polski (NBP Web API).

Temat projektu

Analiza i wizualizacja danych cyfrowych.

Izabela Koszewska - studentka matematyki
Piotr Żmudzin - student informatyki

Krótki opis projektu
Zadaniem systemu jest analiza i wizualizacja kursów walut w określonych interwałach czasowych. System udostępnia następujące funkcjonalności: aproksymacja kursu waluty, interpolacja kursu waluty, porównanie kursów dwóch walut, porównanie kursów waluty z ostatnich 5 lat, porównanie kursu waluty z kursem tej samej waluty przesuniętym w czasie, przewidywanie kursu waluty, eksportowanie wykresu do formatu JPG i PDF.

Wykorzystane technologie
System ze względu na to, że nie jest typową aplikacją webową – nie musi przechowywać żadnego stanu, nie ma skomplikowanej logiki biznesowej jest w całości napisany w języku JavaScript z wykorzystaniem biblioteki Angular.

P6. Projekt i implementacja portalu: giełda Pracy WNS UPH w Siedlcach

Artur Księżopolski - student informatyki
Bartłomiej Longota - student informatyki
Marcin Izdebski - student informatyki

Krótki opis projektu
Celem projektu było napisanie aplikacji webowej umożliwiającej udostępnianie ogłoszeń o pracę. Aplikacja musiała posiadać system logowania i rejestracji oraz podział na role użytkownika i administratora. Ogłoszenia musiały być zapisywane w specjalnie stworzonej bazie danych.
Podstawowe funkcjonalności portalu: wyświetlanie, dodawanie, edycja i usuwanie przez administratora ogłoszenń o pracę, zmiana statusu ogłoszenia (aktywne, nieaktywne), podgląd wszystkich aktualnie aktywnych ogłoszeń o pracę przez użytkowników Internetu.

Wykorzystane technologie
Projekt został napisany w języku C# na platformie programistycznej .NET. Projekt wykorzystuje wzorzec MVC. Widoki zostały tworzone przy pomocy RAZOR. Dane zapisywane są w bazie danych MySQL.