Logo Funduszy Europejskich, Rzeczypospolitej Polskiej, Unii Europejskiej

Temat projektu
Zaprojektowanie strony internetowej (portalu) wspomagającej segregację i utylizację odpadów.

Łukasz Pipczyński - student chemii
Kamil Szaniawski - student informatyki

Krótki opis projektu
Aplikacja wspomagająca segregację i utylizację odpadów. Zawiera informacje o odpadach w postaci kodu odpadu wraz z jego opisem. Pozwala na wyszukiwanie odpadów według kodu lub opisu.

Temat projektu
Zaprojektowanie i wykonanie internetowej porównywarki dostępnych w handlu artykułów chemii gospodarczej (np. środków czystości) pod względem składu, skuteczności, szkodliwości dla środowiska, ceny itp.

Krzysztof Szaniawski - student informatyki
Hanna Kabiatka - studentka chemii

Krótki opis projektu
Realizowane funkcje porównywarki: realizowane funkcje:dodawanie produktu chemicznego do bazy danych (jego skład, cena, nazwa, zastosowanie, opis), dodawanie składników szkodliwych dla środowiska do bazy danych, przypisywanie kategorii (poziomu) szkodliwości dla składników szkodliwych, wyświetlanie dodanych produktów chemicznych, wyświetlanie dodanych składników szkodliwych dla środowiska, porównywanie składu produktu względem składników szkodliwych dla środowiska - wypisywanie środków ze składu, które są szkodliwe (niespełniają wymagań) oraz wypisanie ich poziomu szkodliwości.

Wykorzystane technologie
Do implementacji serwisu wykorzystany został ASP.NET Framework i język programowania C#zaprojektowaną przez firmę Microsoft. Serwer generuje treści HTML w przypadku projektu, które są rozpoznawane przez przeglądarki. Dzięki tej technologii można korzystać ze składni Razor, która bardzo ułatwia i przyśpiesza proces tworzenia aplikacji.

Temat projektu
Zaprojektowanie i wykonanie aplikacji na smartfona umożliwiającej skanowanie etykiet kosmetyków i wskazywanie składników potencjalnie niebezpiecznych

Krystian Koc - student informatyki
Jakub Jackiewicz - student chemii

Krótki opis projektu
Aplikacja na urządzenie mobilne umożliwia skanowanie kodów kreskowych produktów. Na ich podstawie wyświetla szczegóły takie jak: nazwa produktu, czy produkt jest przyjazny (jest to oparte na liczbie punktów produktu, która jest obliczana na podstawie ilości składników niedozwolonych, dozwolonych), składniki dozwolone, niedozwolone i takie, o których nie mamy informacji. Aplikacja posiada także możliwość przejrzenia najbardziej przyjaznych dla człowieka produktów opartą na wcześniej opisanych punktach.

Wykorzystane technologie
Aplikacja na system Android została napisana w języku Java, do skanowania etykiet wykorzystano Google Ml kit. Dane zapisane są w nie sqlowej bazie danych Firebase.

Temat projektu
Zaprojektowanie strony internetowej dla analityka finansowego

Monika Kwiatkowska - studentka matematyki
Hubert Zabłocki - student informatyki

Krótki opis projektu
Strona internetowa wspomagająca wspomagające prace analityka finansowego poprzez analizę indeksów giełdowych.

Wykorzystane technologie
Strona internetowa została napisana w HTML z wykorzystaniem ReactJS. Dane pobierane są ze strony https://stooq.pl/

(P6) System do głosowania i liczenia głosów dla komisji skrutacyjnej

Przemysław Bańkowski - student informatyki
Kacper Jędrzejewski - student informatyki
Kamil Dmowski - student informatyki

Krótki opis projektu
Aplikacja webowa wspomagająca pracę komisji skrutacyjnej. Pozwala na tworzenie i zarządzanie głosowaniami oraz dodawanie do nich kandydatów. Aplikacja usprawnia przeprowadzanie głosowań a także automatyzuje tworzenie dokumentów związanych z głosowaniem.

Wykorzystane technologie
System został napisany w języku C# i został zaimplementowany zgodnie z wzorcem architektonicznym MVC. Interfejs serwisu został wykonany przy użyciu m.in. technologii Bootstrap a dane są zapisywane w bazie danych MS SQL.